עם BIOX תוכלו ליצור עולם חווייתי שבו הטבע הוא מעבדת המחקר והלימוד. עולם שבו הסקרנות והפליאה הופכים בדרך הטבע לחדשנות טכנולוגית סביבתית.

את BIOX, פלטפורמה פדגוגית להוראת תחום הביומימיקרי, הקמנו כדי לספק לכם – מורים, מנחים ומדריכים העוסקים בהוראת המדעים והטכנולוגיה – את שער הכניסה להוראת התחום ברמה הגבוהה והמקצועית ביותר. השימוש בפלטפורמת BIOX מאפשר לכם לקצר משמעותית את עקומת הלמידה וההיערכות לתוכנית הלימודים, מציב אתכם בחזית החדשנות, תוך העשרה מתמדת ושמירה על הסטנדרטים הגבוהים של משרד החינוך, ומאפשר לכם להוביל את בתי הספר שלכם אל חזית הקדמה בתחום שהוא כיום כמנוע החדשנות של המאה ה-21.

ביטחון, אופטימיות ותקווה
בניגוד לגישות אחרות בחינוך סביבתי המעצימות את החסר, העיסוק בנושא הסביבתי ממבט ביומימטי מעצים את הפתרונות של הטבע לאתגרים הסביבתיים ונוסך תחושת ביטחון, גישה אופטימית ותקווה לגבי יכולת ההתמודדות של האנושות עם הבעיות הסביבתיות. הביומימיקרי גם מעניק משמעות והצדקה לשמירה על "מגוון המינים", כיוון שכל אחד ממיליוני המינים בעולם יכול להיות מורה ומקור לידע ותובנות. מין שנכחד הוא מורה שאבד ולכן מגוון המינים חשוב לנו גם כמקור לידע ולפתרונות מגוונים לאתגרי האנושות.

חופש מחשבה ואומץ לחדש ולהוביל
בעולם של מציאות משתנה בקצב מסחרר ואתגרים שהופכים מורכבים יותר ויותר, מהווה הביומימיקרי תחום מחקר חדשני ופורץ דרך, המעודד התבוננות וחקירה, למידה משמעותית והרבה סקרנות. תהליכים אלה הם חלק מחיינו בכל יום ובכל מקום, גם אם אנחנו לא תמיד מודעים אליהם. הם מבטאים את חופש המחשבה שלנו, את היצר ההרפתקני לחשוף ולגלות, את האומץ לחשוב מחוץ לקופסה, לחדש ולהוביל. במקביל להתפתחות התחום באקדמיה ובתעשייה, יש ענין הולך וגובר בשילוב התחום במסגרות חינוכיות פורמאליות ובלתי פורמאליות בארץ ובעולם, כמקור לחדשנות פדגוגית ולתהליכי למידה משמעותיים.

BIOX מעניק לכם את הידע והכלים, בנוסף למגוון תכניות הוראה, העשרה והכשרה, שיסייעו לכם להוביל את הוראת המימיקרי בבתי הספר היסודיים והתיכוניים. יחד נהפוך את הסקרנות לחדשנות.